Bocian

Bocian

vlastným menom Martin Praslička

aktualizované dňa 24.02.2018

Email

literaturabocian@gmail.com

Stránka/blog

bocian.blog.cz


Inšpiratívna veta:

"Človek nie je stvorený na to, aby sa vzdával. Človeka možno zdrviť, ale nie poraziť." Ernest Hemingway


Aký/-á som:

Sľubujem, že sa pokúsim nevyplodiť kompletnú psychologickú analýzu svojej niekoľkokrát rozpoltenej osobnosti, vydalo by mi to totiž na celý román.

Som náladový, niekedy cholerický, občas hrám flegmatika so zreteľnými tikmi zodpovednej nervozity, často šialený so sklonom k bláznovstvu a sem tam i veselý. V posledných mesiacoch je mojou vytrvalou spoločníčkou lenivosť a trošku aj nechuť k povinnostiam. Zaťato (a potajme) bojujem so systémom (momentálne školským) a odmietavo priznávam, že prehrávam. Neúspech ma frustruje, zásadné zmeny (dospievanie) mátajú a ... napriek tomu sa pokúšam prežiť s úsmevom a venovať sa radostiam.

Čo rád/-a píšem/fotím/kreslím/atď.:

Píšem čokoľvek. Aktuálne holdujem poézií, ale svoj skutočný hlboko zakódovaný názor vyjavujem najradšej prostredníctvom poviedok s dnes tak obľúbenou a aj "originálnou" tematikou, a síce dekadencia spoločnosti, skaza prírody a nevinného sveta, v ktorý márne verím. Rád situujem hlavného hrdinu do role trpiteľa a obete s autobiografickým podtónom. Za zmienku možno stojí (možno nie) rozpísaná fantasy novela Odvážny rytier, ktorá by sa mala pokúsiť zahrnúť celú podstatu mojej mládežníckej tvorby a pracujem (skôr nepracujem) na nej už skoro dva roky.

Okrem písania rád fotografujem. A to najmä prírodu a živočíchy s minimálnym zásahom ľudského moru.

Moje sny a plány do budúcnosti:

Písal som, píšem a písať chcem. Za najcennejší životný úspech ľudskej bytosti považujem, keď žije radostným životom a nemusí mnoho činov ľutovať. Mne najväčšiu radosť evokuje písanie, vyjadrovanie názoru, pocitu, nálady skrz večne vyryté slovo. Túžim teda tvoriť a najlepšie tak, aby sa moje texty menili na chlieb a vodu. To je však skôr sen, ku ktorému nemusí ústiť ani najúpornejšia snaha, a preto z povinnosti plánujem "normálnu" životnú trať.

Mimo to ba možno preto, ma priťahuje cestovanie a pevne verím, že si raz splním svoju túžbu, vydať sa po stopách pána Ernesta Hemingwaya.