C.V.O.K.

C.V.O.K.

vlastným menom Martina Benková

Email

m.l.morriardy@centrum.sk

Stránka/blog

the-everyday-adventures.blog.cz


Inšpiratívna veta:

"Keď realita môže zničiť sen, prečo sen nemôže poraziť realitu?"


Bonus:

May the force be with you...

Aký/-á som:

So širokým hollywoodskym úsmevom vypraným v Lanze, veselo mávam všetkým na pozdrav: Tak ahoj, tak ahoj! Moje umelecké meno sa už od ranných pubertálnych čias, kedy som po prvý krát začala okupovať český blogový server, veľa krát menilo v závislosti od zamerania stránok. Posledné roky, čo som sa rozhodla venovať prevažne próze, ustálil sa pseudonym na veľavravnej skratke C.V.O.K. - za týmto zhlukom písmen, ktorý aj bez bodiek dokonale vystihuje moju nedostatočnosť, sa v skutočnosti skrýva taký malý/veľký trubiroh s príliš bujnou fantáziou a skresleným pohľadom na život, čo sa radšej utieka do sveta bájí a mýtov, rozprávok a kníh, než aby mal denno-denne čeliť realite.

Čo rád/-a píšem/fotím/kreslím/atď.:

Keď píšem, tak všeličo, čo ma napadne. Väčšina skrytých narážok na skazenú spoločnosť a osobné nezdary je však dobre zakamuflovaných v rúšku fikcie - či už tej bájnej fantasy, alebo sci-fi. No a keď fotím, tak všetko, čo vidím. Od hmyzu cez kvety až po megalomanské stavby či panorámy.

Moje sny a plány do budúcnosti:

Budúcnosť? Vidím sa niekde vo Fínsku, pri malom čarokrásnom jazierku, v maličkom domčeku, ako pri kozube píšem pokračovania Kroniky spravodlivosti. Vtipná predstava? Aj ja sa smejem, pretože tempom, akým píšem doteraz sa do smrti nedostanem ani k druhému dielu, nie to ešte tretiemu :D No ale tak vážne, nie som veľmi cieľavedomý typ. Píšem, pretože ma to baví, pretože to znamená nekonečnú voľnosť a nie pre to, aby som vydala bestseller. Na Rowlingovú nemám ani zďaleka. A potom, poznám kopu iných, lepších mladých pisálkov, ktorí by ma preskočili ľavou zadnou, nie. Ja si nedávam žiadne nesplniteľné ciele o vydaní jednej k poviedok. Mne bohate stačí, že si to užívam ja. A pár nadšencov, ktorým za ich pozornosť a strpenie ďakujem. :)