Denisa Kancírová (DNA)

Denisa Kancírová

aj ako DNA, šéfredaktorka časopisu Abdon, občas aj korektorka a grafička
aktualizované dňa 02.04.2018

Rok narodenia

1991

Email

denisa.kancirova@gmail.com

Stránka/blog

farin.webnode.sk (staršia, pomaly zaniká)

denisakancirova.webnode.sk (nový web)


Inšpiratívna veta:

"Som povolaný vykonať niečo, alebo byť niečím, k čomu nik iný nie je povolaný."

John Henry Newman, kardinál


Aký/-á som:

Riadici typ (alebo sa tak aspoň sčasti definujem) a niekto, kto neustále pracuje (práca, Abdon, vydavateľstvo, písanie, ai.). Milujem prírodu, podvečer na ulici, hmlu a mrazivé rána. Som nadšenec slovenskej turistiky. Milujem tanec, ale v tanečnej skupine ešte nie som. Zbožňujem pozerať seriály, čítať knihy a len tak si vytvárať moje knižné svety v hlave. Moje obľúbené zviera je mačka a niečo vranoidné (vrana, krkavec, havran, kavka). Snažím sa žiť environmentálne a robiť osvetu aj inde, lebo veľkým zlom je práve nevedomosť.

Čo rád/-a píšem/fotím/kreslím/atď.:

Píšem rada príbehy... inklinujem k scifi žánru, ale nevedomky sa tiahnem v príbehoch k vzťahovým veciam. Ale mám aj rôzne experimenty, ktoré sa dajú prečítať práve v Abdone. Niekedy som rada fotila... teraz na to nemám techniku (s tým mobilom mi to nepríde také praktické). Kreslila som kedysi tiež a možno zase začnem. Je to pre mňa oslobodzujúce. :)

Moje sny a plány do budúcnosti:

Udržať Abdon, viesť vydavateľstvo a zveľadiť ho. Napísať moje nápady na "papier", natočiť film, prebrať si Oskara a aspoň malou troškou zmeniť svet k lepšiemu.

Bonus:

Mám vydané tri knihy: Bez Pointy (2012), Keavad (2014) a Nevoľnosť (2016). Kniha Keavad je "zbierkou" štyroch príbehov, ale viac o tom na mojej stránke. Mimo iného som šéfredaktorkou Abdonu a ešte sa od roku 2015 (4 čísla) do roka 2016 (1 číslo) som sa realizovala v obecnom časopise Bernolák. Aktuálne vediem vydavateľstvo Art Floyd (popri práci samozrejme).