Obsah 10/2015

25.10.2015

Ahojte,

dnes sa vám predstavím s rekapituláciou 10. októbrového čísla nášho/vášho obľúbeného časopisu Abdon.

Úvod, ktorého sa ujala šéfredaktorka Deniska nám začína sychravo, no nakoniec je plný nápadov na to, ako prekonať toto pochmúrne obdobie a nabáda nás k rozlúčke s letom v rytme sviežej hudby a s dobrou náladou. Neviem ako vás, ale mňa inšpirovala natoľko, že sa tu teraz vrtím pri jednej zo svojich obľúbených pesničiek. :)

Témou mesiaca je Tá krv nie je jej/jeho a ujal sa jej Charlie so svojím, nuž, veľmi zaujímavým dielom o rezníkoch Martinovi a Viktorovi. Nechajte sa prekvapiť!

Od témy mesiaca sa presúvame k seriálom a sekciu otvára v poradí 10. kapitola pútavej série Fraška po Kentaursky od Denisky Kancírovej. Pokračujeme na bojisku kde Mentor odrieka záhadnú formulku s pomocou ktorej sa snaží oslobodiť svojich priateľov od zla. To však nie je po chuti Jokapovi, ktorý sa zmocní Darci ako svojej bábky, prežije to Mentor? A čo jeho priatelia, podarí sa im privolať svetlo, ktoré by mohlo zničiť Jokapa?

Pokračujeme seriálom House od AZI už v poradí 9. kapitolou a rozhodne sa nebudete nudiť. V tomto diely sa doktor venuje pacientke menom Gabriel, ktorá verí v pravú mágiu a svoje telo pokryla symbolmi rôzneho významu. Akého? Na to sa už pozrite spolu s nami.

Do tretice všetko dobré, ako sa hovorí. Takže tu máme 6. kapitolu Lovecký brloh zo série Pod krídlami noci od autorky Laya Mei. V tejto časti sa dozvieme niečo viac o prostredí v akom lovci fungujú a zoznámime sa so zbytkom loveckého tímu.

Tu sa presúvame do vlastnej tvorby a otvárame ju fotografiami od Charlieho. Prvá nám odhaľuje architektonickú prácu pavúkov a tá druhá nás nabáda k jesennému zberu hríbov. Veľmi podarené a palec hore. :)

Ďalšie dielo je od Bociana s názvom Kvetináče pána Petra. Toto dielo je z tých ktoré nám ukáže, že i zdanlivo obyčajný príbeh s nudným dejom sa môže ľahko zvrtnúť v psychologickú hru.

Romanus Von Rayne je stálym prispievateľom a ani tentokrát nezostal pozadu a prispel dielom Jeden svet nestačí. Jedná sa o úvahu so zamyslením sa nad našim vlastným myslením a svetmi v ktorých sa pohybujeme, o tom reálnom i tom našom, ktorý existuje len v našej fantázii.

Ďalej nám Maťka prispela niekoľkými fotografiami, čo síce oceňujem, ale nejak som nepochopila ich významu. No sú to pekné snímky, tak sa pozrite.

Do ďalšej časti nám Elizabeth prispela 2. časťou Zberatelia duší. Sama som zvedavá, čo sa stane tentokrát, tak sa na to poďme spolu pozrieť. Alexina premena na Zberateľku bola prerušená a ona na oko zachránená, no čakajú ju ďalšie rany osudu a tie budú tvrdé.

Ako ďalšia nasleduje báseň od rovnakej autorky pod názvom (Ne)správny pocit. O tejto básni by som povedala, že je chladná, ak chcete vedieť viac, tak čítajte. Ďalšou básňou od Elizabeth je Na povrchu pekla a myslím, že zostaneme v chladnej a trocha pesimistickej nálade.

V ďalšom príspevku sa nám predstaví MetaLenka so svojimi Výtvormi zo školy. Ak si myslíte, že fotografovanie a design sú jednoduché, tak sa pozrite na život človeka, ktorý to študuje, no možno to mnohých z vás inšpiruje k vlastným úlohám, či štúdiu tohto odboru.

Prechádzame do sekcie Vyskladané, na ktorej pokračovaní sa tentokrát podielali Charlie a Laya Mei v poradí 6. časťou zo série Kronikári. V tejto časti vyriešime záhadu kronikárky Clarisi a dozvieme sa niečo o jej skutočnej identite. Budeme svedkami Antonovho prijatia a Daliborovho osudového stretnutia.

Ďalej tu máme Potulky za zdravím od Prosimíra (Kvačkulina) Lupčianskeho, ktorý nás oboznamuje so svetom byliniek a jeho liečivými účinkami. Jedná sa o zaujímavé a poučné čítanie.

Dostávame sa k 2. časti zo sekcie Cestopis pod názvom Po Slovensku- leto 2015 od DNA a nahliadneme do ďalších krás našej domoviny.

Ako ďalšia sa nám predstavuje s článkom Jména postav jako noční můra do rubriky Stáž Elwin Smaragdová. I tentokrát ide o zaujímavo napísanú prácu s štatistickým vyjadrením o tom, ako to vidia iný autori. Ja však patrím do kategórie originálne mená, tak sa teda hlásim, štatisticky, k nočnej more autora.

Abdon uzatvárame vyhlásením výhercu súťaže Cvak a bláblá v kategórií Zážitková fotografia, ktorú vyhrala Tereza Vlčková so svojou fotografiou z Indonézie. Prinášame vám teda okrem podareného snímku aj rozhovor s jeho autorkou a tým sa s vami pre dnešok lúčim.

-Laya Mei-

(stážistka)