Obsah 12/2015

14.12.2015

Zdravím všetkých čitateľov a vítam vás pri decembrovom súhrne. Vonku to síce ešte stále na zimu veľmi nevyzerá, ale Vianoce sú už za dverami. A aj my sme si pre vás v tento sviatočný a pokojný čas pripravili na spríjemnenie zopár darčekov, tak si ich poďme spoločne rozbaliť.

Začneme salónkou v podobe Obálky od Antona Lenčéša a Editoriálom so želaním všetkého dobrého k sviatkom od šéfredaktorky Denisky.

Presunieme sa k téme mesiaca: Rozbalím si to sám/sama, ktorej sa ako prvý chopil Charlie so svojím dielom Vianočná. Samotné dielo je netradičnou ukážkou lásky k snehu a sviatkom vianočným, minimálne náladu sviatočnú určite mal.

Druhý v poradí sa témy mesiaca ujal Romanus Von Rayne so svojím dielom Neobyčajný darček, v ktorom Hudan Maden pripraví naozaj veľmi "neobyčajný darček" pre svojho soka v láske.

Pokračovať budeme sekciou Seriál a začneme poslednou, 12. kapitolou k Fraške po kentaursky od Denisy Kancírovej. Boj Svetla a Temnoty sa nachýlil a Svetlo sa postavilo na stranu víťaza, je však toto víťazstvo skutočne také uspokojivé? Kenar končí svoje rozprávanie a ktovie, možno nás ešte niekedy poteší niektorým zo svojich hrdinských príbehov.

Ďalším v poradí je 11. kapitola House od AZI a tento mesiac sa pozrieme na to, prečo Shean skončil tak, ako skončil. Aké trpké tajomstvá skrýva jeho príbeh?

Nasleduje 8. kapitola Pod krídlami noci: Záchranná misia od autorky Laya Mei. Tentokrát sa s Jonathanom a lovcami vyberieme na záchrannú misiu unesenej teenagerky, čo však pred ním lovci zatajili?

Presúvame sa do Vlastnej tvorby, ktorú svojou básňou Na tenkom ľade s netradičným formátovaním otvára Dominika Hubková. Mne sa téma i formátovanie veľmi páčia a krásne im to spolu ladí, dobrá báseň.

Ďalší príspevok je od Romanusa Von Rayna: Klasicistické kacírstvo a tak ako vždy, ani tentoraz hĺbka jeho myšlienok nesklamala a prináša nám temný príbeh plný filozofických úvah.

Pokračovať budeme fotografiami od Maťky pod názvom Buď... alebo.

A máme tu ďalší príspevok od Romanusa Von Rayna na tému Vplyv masovo populárnych médií. Na veľmi nešťastnej demonštrácii si ukážeme, aký obrovský vplyv majú masové médiá na ľudí.

Potom tu máme krátku báseň ... od Charlieho. Svojská, trochu ironická, ale nie zlá.

Básňou pokračujeme V zajatí pravdivých lží od Dominiky Hubkovej.

Do sekcie Vyskladané nám pribudla posledná kapitola Kronikárov tentoraz v podaní AZI a Denisy Kancírovej. Anton zošalie a Kamilovi to bude vyhovovať, namiesto toho aby Daliborovi pomohol, tak mu podrazí nohy a bude sa ho snažiť zdržať, aby Anton dokončil, čo začal. Stvoriteľ príbehov má však iný plán, predvolá si ich a každému z nich určí nový príbeh, aký príbeh to bude?

Na záver tu máme v sekcii Stáž príspevok od Elwin Smaragdovej na tému Domácí nebo cizí prostředí příbehů. Ako obvykle je to pútavé čítanie, ktoré vás prinúti zamyslieť sa a predostrie vám výhody a prípadné nevýhody výberu, potom trocha štatistiky, ale nakoniec je to len na vás. Ako sa rozhodnete?

-Laya Mei-

(stážistka)