Obsah 3/2016

20.03.2016

Ahojte,

ani sme sa nenazdali a už tu máme marec. Počasie vonku sa pomaly, ale isto mení a príroda ožíva vo svojom najžiarivejšom šate. Neviem ako vy, ale ja zbožňujem toto obdobie. Mám rada čerstvý vzduch a vôňu práve rozkvitnutých kvetov, ktorá sa nesie v chladnom vánku. Všetko sa mení v záplave farieb, holé stromy sú obsypané pukmi, z blatistej zeme vykúkajú hlávky snežienok a fialiek, vtáčiky nežne spievajú svoje jarné piesne. Je to jednoducho nádhera. No vráťme sa z jarného obláčika späť do Abdon reality, a tak vás ešte raz vítam pri svojom poslednom marcovom súhrne.

Na úvod nás ako obvykle poteší editoriál od šéfredaktorky Denisy s oznámením o Abdon prednáške, ktorá bude súčasťou programu festivalu Anime show, ktorý, mimochodom, patrí k mojim najobľúbenejším.

Presunieme sa k téme mesiaca: Starec a ako prvý nás poteší rovnamennou básňou Starec Prosimír (Kvačkulin) Ľupčiansky. Pokračuje Dominika Hubková s básňou Nekrológ.

V seriáloch sa nám o príspevok postarala AZI s 13. kapitolou diela House. Ako vždy to bude napínavé čítanie. Kelly sa opäť ocitne pri Gabriel a uvidí, čo nasledovalo po pokuse o znásilnenie, ktorého svedkom sa stal Sean.

Vlastnú tvorbu otvárame Elizabethinou krásnou básňou Biele ruže. Pokračujeme dielom Príjem od Charlieho. S týmto dielom nazrieme do hlavy psychicky chorého pacienta na príjme. Ako ďalšia nás poteší fotografia od Maťky pod názvom Schôdza. Ďalšie dielo vytvoril opäť Charlie a volá sa Rozjímanie, popisuje životný príbeh dvoch stratených existencií. Z Hráčskeho kútiku k nám do vlastnej tvorby prichádza vyhlásenie výsledkov súťaže, ktorej zadaním bolo napísať recenziu na nejakú hru. Víťazom sa stal Romanus von Rayne so svojou recenziou na postaršiu hru BloodRayne. Pre všetkých priaznivcov strieľačiek a vampýrov sa zdá byť táto hra dobrou voľbou.

V cestopise sa s DNA pozrieme na výlet do Levoče a navštívime zvonicu na kalvárii, hrad v Markušovciach, kaštieľ, ale aj letohrádok, či Miloj.

V ochotníckych divadlách sa s Faliane pozrieme na históriu divadla TANDEM a prinesieme vám rozhovor s Martinom M. Benčičom. Dozviete sa niečo o histórii divadla, jeho ceste i význame jeho mena a ešte oveľa viac.

V sekcii Iné sú uverejnené výsledky z Ankety 2015, ktorej výsledky pre vás spracovala DNA.

Keďže sa jedná o môj posledný mesačný súhrn pre vás, tak by som sa vám na záver chcela ešte raz poďakovať za príležitosť byť pre Abdon stážistkou. Dúfam, že sa vám moje príspevky páčili a že toho spolu ešte veľa vytvoríme. Patrí vám jedno veľké: ĎAKUJEM! ☺

-Laya Mei-

(stážistka)