Obsah 4/2012

01.12.2012

V Predstavuje sa..., nám rozhovor poskytla Alča. Jedna z našich fotografiek, ktorá nám prezradila čo-to o jej fotení a úspechoch. Viac sa o nej dočítate, ako inak v časopise.

V Cvaky-cvak prezentujeme fotky, ktoré nafotili MetaLenka a (aj už spomínaná) Alča.

Téma mesiaca bola tentoraz zaujímavá: "Lovec". S ňou sa popasovala Rose vo fotografickom sprievode Josette. Príbeh sa volá Snehová vločka, kde sa odohráva životný príbeh malej dievčiny, ktorá mala dôležitú úlohu v kmeni. Spomínané fotografie ozvláštnia text a pekne dotvárajú atmosféru. Ďalšou autorkou, ktorá sa odhodlala písať na tému mesiaca je Simona SongeNoir Miséricorde s príbehom Lovkyňa Joselin. Príbeh je trochu šteklivý. Hovorí o mladej žene, ktorá sa vyžíva v tom, ako môže zabíjať ľudí. Navyše sa jej páči byť týmto zvláštnym spôsobom "slávna".

Seriál má štyri príbehy na pokračovanie. Kletba (Aravis) pokračuje tentokrát v prvej osobe z pohľadu Felarin. Snaží sa nájsť Edea aj s pomocou Esperanzy. Zopakuje sa scéna tygrice ako s jej matkou? V Som iba človek (Dan) sa po námahavej noci, hlavne pre Shanea, neobjaví nadporučík Baker. Kde sa zatúlal? Navyše posádka začína byť hladná a technika začína štrajkovať. Z dna - Príbeh Robyn Grayovej (Simona Gray) sa hlavná hrdinka Robyn rozhodla odísť z baru. Má však pri sebe strážneho anjela v podobe Paula. Zem gigantov (Teryii) sa naozaj prejaví ako zem, kde žijú giganti po katastrofe, ktorá nastala. Grace a Jack sa dostanú na vzduch, ale nebudú veľmi nadšení privítaním.

Vlastná tvorba tentoraz dala priestor pre básnickú tvorbu Simony Gray. Láska je... je krátkymi, ale výstižnými spojeniami o láske. Denisa Kancírová sa nechala inšpirovať mimozemskou nášvtevou, i keď nakoniec to možno nie sú až tak mimozemšťania, ako to na prvý pohľad vyzerá. Prečo? Možno napovie sám názov: Govn´uk, E´bat´, Dat´ pizdy.

-DNA-