Obsah 4/2018

17.04.2018

Počet strán: 27

Počet článkov: 14

Tip mesiaca: O Jožkovi a zaujímavej aplikácii by Tomáš Beník


OBÁLKA

Tentokrát obálka ako z Dušičkového špeciálu...brrr. Zachraňuje to len tiráž, kde vidno svetlo na konci tunela :) V posledných mesiacoch výber z pixabay.com chválim, ale asi som to prehnala. Šéfovej odkazujem, že toto je cez čiaru! A prosím o nápravu v máji...

EDITORIÁL

Úvod je rozdelený na pár sekcií, pričom sa mi veľmi, ale naozaj veľmi, neľúbi stred. Aj géniovia majú občas slabú chvíľku... záver je ale bravúrny - info, čo čakať od aktuálneho čísla v kocke plus navnadenie na pár zvučných mien - tlieskam, týmto smerom by sme sa mali ťahať :)

TÉMA MESIACA

V tom lese niečo je. Ani táto zvučná veta nenakopla múzu našich autorských stálic a rubrika naďalej hrá v menšine. Okrem Bianky Knutovej a jej rovnomennej básne V tom lese niečo je prispela aj šéfka s fakt dosť psycho príbehom Živá temnota. V ňom sa mieša všetko naj z fakt dobrých psycho hororov a k tomu nič nie je pod nosom na zlatej tácke, čo v preklade znamená, že každý si to vykladá inak. Proste príbeh na sto spôsobov. Congratulations! Denisa keď niečo napíše, tak to stojí za to. Bianka to poňala z iného konca. Aj keď báseň začína temne, končí milo úsmevne, čo pri už aj tak pochmúrnej atmosfére veľmi oceňujem. Sovy mám rada :)

VLASTNÁ TVORBA

Tak toto je, dámy a páni, tornádo fantázie. Máme tu klasickú báseň, haiku, príbeh, fotomontáž a fotku. Ale pekne po poriadku. Na pomoc si pozývam slečnu Gastro Nómiovú: ako aperitív podávame MetaLenku a jej fotku Čarodejnice. Krásny makeup btw. Predjedlom je tentokrát Elizabeth a jej haiku Živá. Chýba mi, že slovo haiku sa nikde v Abdone neobjavuje (ani v obsahu, ani pri diele), čo je pomerne škoda, hlavne pre nezainteresovaných. Polievku tentokrát predstavuje Tomáš Beník a jeho úsmevno-ironický príbeh O Jožkovi a zaujímavej aplikácii. Priznám sa, že ma prekvapuje Tomáš zmyslom pre humor a tiež samotná aplikácia, o ktorej existencii som ani netušila a do poslednej state som si myslela, že si to vymyslel :D Odporúčam ako Tip mesiaca... Hlavným chodom nás nakŕmi Marrrqui s básňou Cesta dovnitř. Ako dezert, a to doslovne, prinášame Romanusa Von Rayne a jeho fotomontáž Tvár zákona. Normálne som neverila, že to vytvoril on. Chlapci v apríli hýria humorom :)

SERIÁL

Apríl opäť nepraje Bystrianskemu a finále mi odďaľuje na leto...grrr.

Kto však nesklame, je MetaLenka s pokračovaním Upírích sestier. V najnovšej časti je Kate ako dvojitý agent čiastočne odhalená. Či to Chris vytrúbi ďalej, uvidíme. O upratanie troch Redfieldových hotelových hostí sa postará celá naša skupinka - Hardy, Elena i Kate. Spoja sily, avšak, či im to bude platné, ukáže budúcnosť.

Druhá časť Elizabethiných Zatratených konečne opúšťa vody melanchólie a večného zatratenia. Svetielkom nádeje sa stane Christian, ktorého má Rose zabiť, no ten ju nielenže dokáže vidieť ako anjela smrti, ale vysvitne, že bol jej najlepším priateľom, keď bola ešte smrteľníčka. Ľútosť a príliš silný pud druhej šance ho nechá žiť. Kto ale toto rozhodnutie neskôr oľutuje - Rose alebo Christian?

PREDSTAVUJE SA

DNA predstavuje projekt Čarovná polička, ktorý je pomerne mladý, avšak rapídne sa rozrastajúci. Predstavte si, že hľadáte knihu, o ktorej si myslíte, že máte asi tak 1%-nú šancu ju dostať a zrazu BUM! - leží pred vami na zlatom podnose. Na druhej strane máte pár "zbytočných" kníh po čistke domácej (nielen) knižnice a tu sa ich môžete nielenže zbaviť, ale dať im druhý láskyplný domov a ešte za to utŕžiť nejaké tie chechtáky. Eliška, ako členka tímu, vás zasvätí do tajov jednotlivých poličiek :) Mňa tento nápad dostal...

O NIEČOM

Stálica rubriky Marrrqui prichádza s článkom Měsíc sebevrahů - z psychologického pohľadu sa vraj najviac samovrážd stane v apríli. Prečo je tomu tak plus nejaké zaujímavosti k téme sa dozviete v Abdone na strane 23.

Ďalším pánom na holenie je Executor a pokračovanie jeho Písania o písaní (2. časť), tentokrát na tému blogerstva. Najviac mi v hlave utkvelo spojenie "pritakávací biznis". LOL - dokonalé.

INÉ

Veľmi netradične tu máme pozvánku na dychovku Juvenka, v ktorej, ak správne dedukujem, MetaLenka hrá na klarinet. Pre nezainteresovaných odporúčam vygúgliť ako klarinet vyzerá a pre zainteresovaných zas vybrať sa do KD Bezdružice 21.4. o 19:00. (Tiež vrelo odporúčam Google Maps - Bezdružice :)

-Falianka-