Obsah 6/2018

18.06.2018

Počet strán: 27

Počet diel: 11

Tip mesiaca: Deň narcisov by Executor

Celkový dojem: 3/5

OBÁLKA

Asi máme nové pravidlo v obálkach, keďže sa to stalo už x-tý raz. Tiráž výrazne prevyšuje samotnú prednú stranu....a opäť - ŠKODA! Tá ohlodaná kukurica má stopercentne menšiu výživovú hodnotu ako ohryzok jablka...Stále dúfam v obrat v tejto sekcii, veď nádej umiera posledná.

EDITORIÁL

Prvá polka bla bla, o čo to bolo? Druhá polovica nepomerne lepšie..navnadenie na najnovšie číslo, nové/letné súťaže a otázka na telo: "Čo podniknete tento mesiac?" Paráda - koncu výrazne tlieskam :)

TÉMA MESIACA

Tento mesiac to vyzerá na posledný klinec do rakvy. Ak by neprispela šéfová, máme tu dokonalé "ziro"...vlastne aj to by istým spôsobom vyjadrilo tému mesiaca ;) Na druhej strane, keď už niečo Denisa Kancírová napíše, stojí to za to. Tentokrát príbeh Vytrhnuté z kontexu, kde presne po 16 riadkoch pochopíte, že sa to neodohráva vo vami známom svete, dokonca ani ľudskom. Keďže som už mala tú česť čítať príbeh od nej zo zvieracieho sveta, skladám poklonu. Opäť raz výborná práca ašpirujúca na Tip mesiaca, nakoniec ma však dostal ironický Executor.

VLASTNÁ TVORBA

Suma sumárum: dve fotografie, báseň a príbeh. Z každého rožku trošku, aspoň biodiverzitu zachovávame :) Najskôr Bianka Knutová a jej báseň Poďakovanie, ktorá je určená mame. Dosť mi to pripomína pieseň Darinky Rolincovej (ešte to nebola Dara) Mama, prečo? Také clivé... Okrem toho je Bianka aj autorkou príbehu My deti zo stanice ZOO. Tak takúto temnú pecku by som od Bianky nečakala...no, viac ako pekné. Presuňme sa na grafiku - MetaLenka prispela fotkou Nesahej na mě a Executor fotkou pavúka (bez názvu). Ani jedna ma moc za srdce nechytila...

SERIÁL

Napriek tomu, že v tohomesačnom čísle to s dielami mierne povedané pokuľháva, rubrika seriálov vystrkuje rožky...doslova :D MetaLenka a jej 29. kapitola Upírých sestier dej roztočí na plné obrátky. Kate musí na Redfieldov pokyn niekoho uloviť a Elena jej v tom musí zabrániť, ale nenápadne. Vo vzduchu nebudú chýbať strieborné guľky, ani krv.

Elizabethini Zatratení sa tentoraz tiež nenechajú zahanbiť. Rose, ktorá chce stoj, čo stoj Christiana udržať nažive, neváha obetovať ani seba. Po presnorení Catherininej izby dokonca zisťuje o svojom kamarátovi veľmi zaujímavé fakty. K zásadnému stretu pravdepodobne dôjde nabudúce, preto si to nenechajte ujsť :D

PREDSTAVUJE SA

Túto rubriku mám v poslednom čase veľmi rada. Tentokrát ma ale sklamala, keďže MetaLenka nerozoberá žiadnu (pre mňa) zaujímavú osobnosť, ani profesiu. Masáže Tlučná mi prídu skôr ako reklama, než skutočne zaujímavý rozhovor...snáď nabudúce.

O NIEČOM

Psychologické okienko otvára Marrrqui so zamyslením Skákal přes oheň, až si propálil mokasíny. Za veľmi sľubným názvom však stojí len povrchnejšia esej na tému rituálov v modernom svete. Za pokus by ale stálo viac do hĺbky rozpísať tému dnešných dní, ktorú Marrrqui načrtla v závere - "Jak mám poznat, že už jsem dospěl?!" Bianka Knutová nám priblíži Výklad na tému: Scenár a štúdium scenáristiky. Príde mi to ako školská práca, ale v dobrom. Na základe odkazov pod článkom je fajn vidieť, že plagiátorstvo nemá medzi Abdonautormi miesto :D A tu ho máme - víťaza Tipu mesiaca. Executor a jeho satiricko-ironický pohľad na Deň narcisov. Úprimne ma donútil sa nad pár vecami zamyslieť a úplne ma dostalo, že na záver to celé premostil s kompletizáciou vlastného názoru, čo je vlastne podstatou písania :D:D:D Tlieskam a gratulujem!

-Falianka-